Тетяна Олексіївна Перцева

Ректор Дніпровського державного медичного університету,
академік НАМН України,
заслужений працівник народної освіти України,
відмінник охорони здоров’я України,
доктор медичних наук,
професор кафедри внутрішньої медицини 1. 

https://orcid.org/0000-0003-3473-2288 
Scopus Author ID
ResearcherID
Google Scholar
PubMed

У 1975 р. закінчила з відзнакою лікувальний факультет Дніпропетровського медичного інституту та до 1980 р. працювала дільничим терапевтом. З 1980 по 1983 р. Т.О. Перцева – клінічний ординатор, потім – асистент, а з 1988 р. – доцент кафедри госпітальної терапії № 1.

У 1984 р. Тетяна Олексіївна успішно захистила кандидатську дисертацію, а у 1992 р. – докторську. У 1993 р. Т. О. Перцева була затверджена у званні професора.

З 1992 р. Т.О. Перцева – завідувач кафедри факультетської терапії та ендокринолоогії (згодом вона була реорганізована у кафедру внутрішньої медицини 1), яку очолювала
до 2016 р.

Основний напрям наукової діяльності Т.О. Перцевої – пульмонологія. Під її керівництвом створені та функціонують «Астма-школа» й «Школа для хворих на хронічне обструктивне захворювання легень», у 1997 р. в рамках Всеукраїнської програми «Здорові легені України» нею був відкритий регіональний консультативно-діагностичний кабінет «Пульміс», а згодом і кабінет «Спіро». Вона брала активну участь у розробці українських консенсусів з діагностики та лікування бронхіальної астми, хронічного обструктивного захворювання легень, пневмонії. Інші наукові напрями, які розробляються Т.О. Перцевою, присвячені питанням внутрішньої медицини.

Т.О. Перцева завжди тісно поєднувала наукову, лікувальну та викладацьку роботу з громадською діяльністю: у 1992–1993 рр. вона – декан медичного факультету, з 1993 р. – другий проректор з навчальної роботи, з 1996 р. – проректор з навчально-виховної роботи, а з 2004 по 2017 р. – перший проректор вузу.

Професор Т.О. Перцева протягом багатьох років була членом експертної ради з медицини та фармації при ДАК України, членом ВАК України. Була секретарем клінічної групи Європейського респіраторного товариства та національним делегатом від України. Нині Т.О. Перцева – голова експертної ради з внутрішньої медицини ВАК України, голова Асоціації інтерністів Дніпропетровської області, член Українського товариства фтизіатрів та пульмонологів, Українського товариства алергологів. Головувала на наукових секціях конгресів Європейського респіраторного товариства. Тетяна Олексіївна – член редакційних рад і колегій 7 фахових журналів. Т.О. Перцевої неодноразово нагороджувалась Почесними грамотами МОЗ України, Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, має відзнаку за розвиток міста Дніпропетровськ, нагороджена медаллю Князя Володимира та орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня. У 2003 р. Тетяна Олексіївна обрана членом-кореспондентом НАМН України за спеціальністю «терапія».